СтаттіНа сьогоднішній день доступні різноманітні системи для радіальної оптимізації товщини стінки видувної тари. Однією з самих простих таких систем являється Static Flexible Die Ring (SFDR) або так звані «Гнучкі фільєри».

Дана система дозволяє здійснювати точний розподіл полімерної маси по січеню виробу. Завдяки цьому появляється можливість зміцнювати кути та ребра продукту і знижувати масу стінок тари в тих місцях, де це є потрібним. В кінцевому результаті видувна тара витримує більші навантаження при зменшенні її ваги. При використанні технології SFDR настройка розподілу маси в рукаві відбувається на виключеному станку, тобто його січеня не змінюється на ходу, а встановлюється на всю довжину виробу.

Не так давно Виробнича фірма “АСТ” першою в Україні застосувала для виготовлення каністр технологію Partial Wall-thickness Distribution System (PWDS). На екструзійно-видувний машині з вбудованою системою PWDS на зовнішній частині головки в районі фільєри, виготовленної з спеціальної еластичної сталі, встановлюються два гідроциліндра. Вони в свою чергу здавлюють рукав під час його виходу з голови в певний момент і таким чином «деформують» в потрібних секціях.

Завдяки технологіям SFDR та PWDS при виготовленні тари можна оптимізувати розподіл маси на двох рівнях — вертикально за допомогою SFDR та радіально за допомогою PWDS. Економія сировини на каністрі об’ємом 5 літрів становить приблизно до 25 грам, а на 10-літрових — до 40 грам. Якщо говорити про промислові масштаби виробництва — це приголомшливі цифри.