СтаттіДосить часто ми зустрічаємо на прилавках торгових точок продукцію, яка зафасована в непрозору видувну поліетиленову тару тривалого використання. Для такої забарвленої каністри виникає актуальне питання відстеження залишкового рівня рідини. Для подальшого використання продукту споживачеві зручно бачити та знати, яка його кількість залишається у ємності.

Дане питання вирішується виготовленням каністри з так званою “мірною смугою”. Прозора смуга виконується з безбарвного поліетилену методом додаткової екструзії в заготовку (парізон). Система нанесення прозорої мірної полоси складається з невеликого міні-екструдера з бункером для сировини та окремим блоком управління, а також з'єднувального колектора, по якому розплав безбарвного поліетилену передається в основну головку. Колектор може мати один канал для одинарних, або розділяти потік на декілька для багатоструменевих головок.

Регулювання рівномірності та ширини безбарвної мірної полоси здійснюється управлінням швидкістю обертання шнека міні-екструдера.

Наше підприємство було одним з перших в Україні, яке впроводило дану технологію у виробництво.